Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


Michał Kościuszko na Politechnice

Michał Kościuszko na Politechnice. 2015-06-01 11:17.

Ryzyk fizykNiezwykły wykład poprowadził wczoraj w auli Politechniki Opolskiej polski kierowca rajdowy Michał Kościuszko oraz ulubiony wykładowca studentów Politechniki Wrocławskiej dr inż. Adam Sieradzki. Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej miała zaszczyt, za pośrednictwem interesujących gości i ciekawej tematyki wykładu, brać udział w propagowaniu nauczania fizyki. Spotkanie było skierowane do studentów nauk technicznych oraz pasjonatów motoryzacji.

Niekonwencjonalna forma wykładu na zasadzie dialogu pomiędzy naukowcem a rajdowcem, czyli fizyką a wyścigami była przeprowadzona w sposób bardzo atrakcyjny dla całej zgromadzonej publiczności. Fizyka jest dziedziną wiedzy, która tłumaczy otaczającą nas rzeczywistość, w tym również działanie samochodów oraz ich zachowanie podczas jazdy. Te zagadnienia w niezwykle przystępnej formie tłumaczył nasz rajdowiec.

Ogromne zainteresowanie zaproszonych prelegentów wzbudził stojący w holu „Łącznika” prototyp samochodu BESKID. Panowie z nieukrywanym zaciekawieniem wysłuchali informacji przekazanych na jego temat przez dr inż. Wacława Hepnera.

Podsumowaniem wykładu był cytat Krzysztofa Ernsta „Żaden sportowiec jeszcze nie żałował, że uczył się fizyki, a fizyk, że uprawiał sport!”, a całe spotkanie zakończyło się burzliwą dyskusją.