Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


Godziny pracy Biblioteki Głównej i bibliotek wydziałowych w okresie świątecznym

Ogloszenie Boe Narodzenie

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Społeczeństwa internautów a kultura globalna”, 7.12.2018

do informacjiTematem przewodnim kolejnej już edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Społeczeństwa internautów a kultura globalna” stały się nowe media w edukacji jako wyzwanie w XXI wieku. Impreza, którą honorowym patronatem objęła m.in. dyrekcja Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej, a w organizację wydarzenia włączyli się aktywnie bibliotekarze, odbyła się dnia 7 grudnia 2018 r. w opolskim Centrum Nauka Biznes

Grono zaproszonych gości licznie reprezentowało „pokolenie cyfrowe” – uczniowie szkół średnich. Młodzi prelegenci skupili uwagę na zagadnieniach związanych z nowych mediami i ich roli w nauczaniu. Prezentacje dotyczyły m.in. tematu social media w edukacji oraz zjawiska grywalizacji – popularnej metody w kształceniu z zastosowaniem sieci internetowej. W kolejnej sekcji głos zabrali przedstawiciele opolskiego środowiska naukowego oraz prelegenci z Warszawy, Wrocławia i Katowic. Obok grupy nauczycieli akademickich w dyskusję włączyli się także bibliotekarze. W wystąpieniach wskazano m.in. na znaczenie e-learningu w szkołach i bibliotekach czy potrzebę aktywizacji seniorów poprzez kursy internetowe. Podjęto także tematykę zagrożeń, jakie niesie ze sobą przestrzeń sieci.

Dziękujemy Wszystkim za owocny udział w konferencji i zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia.

NASBI - cyfrowa biblioteka internetowa

logo nasbi topka2Zapraszamy do korzystania z dostępu do wybranych książek Wydawnictwa HELION z zakresu informatyki, biznesu, ekonomii oraz psychologii dostępnych przez serwis NASBI (Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa).

Aby skorzystać z platformy należy wejść na http://nasbi.pl/ i założyć sobie konto - po prawej na górze. Jeśli użytkownicy zakładali konto w czasie trwania poprzedniej umowy lub podczas testów to ono również powinno działać.

Po zalogowaniu się na stronie http://nasbi.pl/ trzeba wpisać kod, który podaje się raz i służy on do tego, aby użytkownik się uwierzytelnił. Kody są dostępne w panelu Klienta w zakładce KODY.

W IBUKU wstrząsająco

wstrzasy 250pxPrzypominamy o możliwości korzystania z wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (lista wybranych pozycji tutaj). Serwis IBUK Libra umożliwia dostęp do polsko i anglojęzycznych pełnotekstowych elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.
Warto również pamiętać o akcji PREZENT OD IBUK LIBRA - książkowej nowości dostępnej do czytania przez 30 dni. W listopadzie IBUK proponuje książkę Wstrząsy. Głupota i wiedza w XXI wieku - autorstwa Bernarda Stieglera. Jest to pierwsza przetłumaczona na język polski książka francuskiego filozofa, która jest doniosłą próbą filozoficznej krytyki ekonomii politycznej w warunkach świata zaawansowanych technologii i w obliczu panowania bezmyślności na skalę planetarną. To swoista „mapa drogowa”, która precyzyjnie kreśli scenariusz pokojowej walki z głupotą prowadzonej za pomocą narzędzi cyfrowych oraz przy wykorzystaniu na nowo odczytanej francuskiej i niemieckiej filozofii.

Czytaj więcej...

Kreatywność i inne zdolności

Gra miejskaPo raz kolejny uczestnicy gry miejskiej zorganizowanej wspólnie przez Akademickie Biuro Karier i Bibliotekę Główną Politechniki Opolskiej dopisali udawadniając, że są ambitni i utalentowani. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym zespołom. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i zapraszamy ponownie. Szczegóły przebiegu gry są dostępne na facebooku i stronie www Akademickiego Biura Karier: https://abk.po.edu.pl/aktualnosc,1310/gra_miejska_potwierdza__mlodzi_ludzie_poradza_sobie_w_2030_r.htm

fot. J. Sprycha

Nowy rok akademicki

Nowy rok akad

BWBiA czynna od października

BWB

Gra miejska

Gra miejska plakatZapraszamy do udziału w grze miejskiej, której organizatorami są Akademickie Biuro Karier Politechniki Opolskiej oraz Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej. Gra odbędzie się 15 października, mogą wziąć w niej udział wszyscy studenci, doktoranci opolskich uczelni oraz pełnoletni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny. Wszystkie szczegóły dotyczące gry są dostępne na stronie Akademickiego Biura Karier lub na FB.

Uwaga! Szkolenie biblioteczne!

Szkolenie 2018Wszyscy studenci rozpoczynający studia dzienne pierwszego stopnia są zobowiązani do zaliczenia szkolenia bibliotecznego. Podstawą uzyskania wpisu do indeksu elektronicznego jest poprawne rozwiązanie testu na platformie e-learningowej dostępnej na naszej stronie w zakładce "Szkolenia". Niezbędne informacje będą udzielone podczas szkoleń, harmonogram poniżej:

Czytaj więcej...

Odeszła Pani Gabriela Anigacz

GabrysiaZ wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci naszej koleżanki Gabrieli Anigacz, emerytowanej pracownicy Biblioteki Wydziału Mechanicznego.

Msza św. w intencji zmarłej odbędzie się we wtorek 11 września o godz. 9.00 w kaplicy przy parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. Msza żałobna odbędzie się w Kłodzku w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (ks. Jezuici) w środę 12 września o godz. 9.00. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w kaplicy cmentarnej przy ul. Dusznickiej w Kłodzku 12 września o godz. 11.00.

Pani Gabriela, dla nas po prostu Gabrysia, pracowała w bibliotece 23 lata. Przez ten czas wniosła olbrzymi wkład w tworzenie i rozwój Biblioteki Wydziału Mechanicznego. Była niezwykle życzliwa i pomocna w stosunku do czytelników. Gabrysia była ciepłą, serdeczną i wrażliwą osobą, każdy, kto z nią pracował, zawsze mógł liczyć na jej wsparcie. Taką ją zapamiętamy - zawsze uśmiechniętą, z sercem na dłoni.

Uwaga! Biblioteka WBiA nieczynna

Uwaga zmiana

Zmiana godzin pracy biblioteki w okresie wakacyjnym

Wakacje

Podkategorie