Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


Pszczółki w bibliotece „politechnikowej”

Pszczółki w bibliotece „politechnikowej”. 2014-10-22 10:51.

1374784 362258073941437 3278161541013725271 nNiedawno Bibliotekę Główną PO odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Tęcza” w Opolu. Grupa pięciolatków dowiedziała się m.in. czym jest biblioteka, kto w niej pracuje, jakiego typu jest to biblioteka. Ciekawostką były: nasza największa, najcięższa i najmniejsza książka, czy książki pisane brajlem. Dzieciaki obejrzały też pokaz latającego robota – pszczoły. Potem próbowały wynieść książki z czytelni (bardzo im się podobało „piszczenie” bramki) czy „poczytać” na powiększalniku dla osób niedowidzących. W wypożyczalni chętnie pomogły paniom wpakować książki do windy, które zesłały do magazynu, a tam je wypakowały. W magazynie zafascynowały je wysokie do sufitu regały pełne książek, „których było aż 150”!

 

Grupa o wdzięcznej nazwie „Pszczółki” wbrew pozorom w ogóle nie brzęczała, dzieci były bardzo grzeczne i uważnie słuchały. Na moje pytanie, jaka to biblioteka, odpowiedziały „politechnikowa”, a kto pracuje w bibliotece? „Pani!”. Wszystkie dzieciaczki zasłużyły na odznaki PRZYJACIELA BIBLIOTEKI.

Spotkanie z małymi przyszłymi inżynierami było dla mnie bardzo przyjemnym doświadczeniem. Z tego co wiem, Pszczółki również wyniosły mnóstwo pozytywnych wrażeń z wizyty w naszej bibliotece. Zachęcam jednocześnie dużych przyszłych inżynierów i tych, którzy już nimi są, do częstych odwiedzin biblioteki, bo „cała biblioteka jest ciekawa”!