Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


Promocja książki "Z Kresów do Opola"

Promocja książki "Z Kresów do Opola". 2015-02-18 09:02.

Plakat kresy bordo MIDrugiego lutego w Bibliotece Wydziału Mechanicznego odbyła się promocja książki "Z Kresów do Opola. Kresowe wspomnienia pracowników opolskiej uczelni technicznej w esejach Teresy Zielińskiej" pod redakcją Elżbiety Czerwińskiej i Anny Jańdziak przy współpracy naukowej Marii Kalczyńskiej. Na spotkanie przybyło wielu gości, m.in.: senator prof. Piotr Wach, rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Stanisław Sławomir Nicieja, prorektor ds. nauki Politechniki Opolskiej prof. Janusz Pospolita, jak również bohaterowie esejów, ich krewni, znajomi, wychowankowie akademiccy, pracownicy politechniki.

 

Jak potrzebna była ta publikacja świadczy sugestia rektora UO prof. Stanisława Nicieji o jej drugie wydanie, poszerzone o życiorysy osób związanych z Uniwersytetem Opolskim. Kontynuację tej działalności poparł także senator prof. Piotr Wach.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie tematem; może dzięki takim inicjatywom młoda kadra naukowa Opola pracująca na nowoczesną przyszłość naszego regionu nie zapomni o swoich podwalinach, bo „My ludzie zależymy od pamięci jak las od drzew, a rzeka od brzegów […]. Powiem więcej, stworzeni jesteśmy przez pamięć. Toteż tak długo powinniśmy żyć, na ile pamięć nam pozwala.” (Wiesław Myśliwski).