Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


Zaproszenie na spotkanie z G. Jezierskim

Zaproszenie na spotkanie z G. Jezierskim. 2016-04-11 12:30.

plakat JezierskiProf. Janusz Pospolita - Prorektor ds. nauki oraz Biblioteka Główna Politechniki Opolskiej zapraszają na spotkanie z dr. inż. Grzegorzem Jezierskim połączone z promocją książki

Energia jądrowa
wczoraj i dziś

12 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 Centrum Nauka - Biznes (CeNaBiz) Opole, ul. Waryńskiego 4, s. 130 (parter).

Dr inż. Grzegorz Jezierski znany jest wszystkim na politechnice z zamiłowania do lamp rentgenowskich, które zbierał latami, co zaowocowało utworzeniem Muzeum Lamp Rentegowskich przy PO. Absolwent technicznej fizyki jądrowej na AGH w Krakowie, od początku swej pracy zawodowej zajmował się wykorzystaniem promieniowania jonizującego w przemyśle. Napisał wiele artykułów na ten temat. Największe uznanie przyniosła mu wydana w 2005 r. książka "Energia jądrowa wczoraj i dziś".

Wtorkowe spotkanie z panem Jezierskim będzie poświęcone m.in. promocji drugiego wydania tej książki, które zostało poszerzone o najnowsze dane. Głównym celem publikacji jest bezstronne przekazanie wiedzy na temat energii jądrowej. Jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, którzy interesują się energetyką i ekologią, polecana zwłaszcza nauczycielom i młodzieży.

Przy okazji będzie można obejrzeć opracowaną przez mgr Karinę Fedynyszyn wystawę posterową pt. "Elektrownie jądrowe na świecie".

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z dr. inż. Grzegorzem Jezierskim, które z pewnością dostarczy niezwykłych wrażeń.