Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


O koniach ołówkiem i miłością

O koniach ołówkiem i miłością. 2017-04-12 06:20.

Muraszko wystawa opole 2W zeszły piątek, 7 kwietnia otworzyliśmy wystawę rysunków Magdaleny Muraszko-Kowalskiej, artystki z pochodzenia olsztynianki, z zamieszkania warszawianki. Pani Magdalena jest absolwentką liceum plastycznego oraz Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, lecz od zawsze jej największą miłością były konie. Uwielbia jazdę konną, jest też instruktorką i sędziną w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków i WKKW. Tę pasję dzięki swojemu talentowi postanowiła przekazać światu rysunkiem łączącym kreskę ze światłocieniem.

 Pani Magdalena rysuje także psy, koty, portrety ludzi, ale to konie dominują na jej rysunkach. Jak sama mówi: "Moją wielką namiętnością stało się rysowanie koni. Koni w klasycznym ujęciu, bo zwierzęta te są tak wyjątkowe, że nie potrzebują żadnych upiększeń, wystarczy widzieć je takimi, jakie są… Przy rysowaniu koni zapominam o całym świecie, nie słyszę, nie czuję, nie widzę nic poza kartką i ołówkiem, zapominam nawet o jedzeniu i piciu, jestem w zupełnie innym świecie. Staram się oddać charakter i temperament zwierzęcia tak, aby oglądający rysunek, wiedział o koniu jak najwięcej.(...)".

Wystawę można podziwiać w Bibliotece Głównej, ul. K. Sosnkowskiego 31, I piętro (minigaleria "Galimatis" w "laptopowni", obok czytelni) do 8 maja 2017 r.