Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism


Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej

Literatura do przedmiotu

A- A A+


IBUK LIBRA - praktyczny i użyteczny

IBUK LIBRA - praktyczny i użyteczny. 2017-10-23 12:09.

prezentacjePrzypominamy o możliwości korzystania z wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (1212 tytułów - lista wybranych pozycji tutaj). Serwis IBUK Libra umożliwia dostęp do polsko i anglojęzycznych pełnotekstowych elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Warto również pamiętać o akcji PREZENT OD IBUK LIBRA - książkowej nowości dostępnej do czytania przez 30 dni. W tym miesiącu IBUK proponuje książkę Piotra Wasylczyka – Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik, która w swobodnej formie prowadzi czytelnika przez proces projektowania, tworzenia i wygłaszania prezentacji – od pierwszych szkiców ołówkiem na kartce po konferencyjną scenę. Proponuje wiele nieoczywistych rozwiązań: od ćwiczeń w pisaniu bajek i wierszyków po prezentacje na tablicy, od slajdów bez ani słowa tekstu po użycie spektakularnych rekwizytów. A wszystko po to, by odczarować niezrozumiałe, nudne wystąpienia, odczytywane monotonnym głosem z kartki przez prelegentów stojących tyłem do sali.

Każdy użytkownik korzystający z komputerów w sieci uczelnianej po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ powinien otrzymać dostęp do książek w IBUKU.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK ((podajemy adres e-mail i hasło). Po założeniu konta myIBUK czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Do pracy z kontem myIbuk wymagane są przeglądarki: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.

Dla użytkowników, którzy chcą korzystać z oferty z komputerów domowych/urządzeń mobilnych istnieje możliwość otrzymania w Oddziale Informacji Naukowej i Promocji, czytelni, wypożyczalni oraz w bibliotekach wydziałowych kodów do zdalnego dostępu.

Instrukcja wprowadzania kodu

Baza współfinansowana jest ze środków Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych.

Ewentualne uwagi prosimy kierować na adres a.jandziak@po.opole.pl